Bliv SUPinstruktør hos Sne & Vand
Få teknik og sparring i et trygt, ambitiøst træningsfællesskab
Kom godt i gang med havkajak
Oplev frihed, afslapning, teknik og leg på vandet
Bliv SUPinstruktør og giv glæden ved vand videre
Bliv SUPinstruktør hos SNE & Vand. Her har du adgang til en bred vifte af forskellige SUP-aktiviteter. Du kan fx. tage dit SUP-kørekort, der indebærer 16 timers undervisning i teknik og sikkerhed. Du kan også snuppe et af vores SUP-smagsprøvekurser på 3 timer, hvor du finder ud af, om Stand up paddling er noget for dig. Som SUPinstruktør kan du blive en del af vores SUP-klub, hvor du får adgang til udstyr og fælleskab i sommerhalvåret. I sommerferien kan du tage din familie med på en af vores aktive vandsportsferier for familier i Nordsjælland med SUP-aktiviteter og undervisning for både børn, voksne, begyndere og øvede.
-
Langrend for voksne, Gålå uge 8
Kom med til et af Norges største og mest velkørte langrendsløjpenet. Både begyndere og mere erfarne langrendsløbere er velkomne på denne tur, hvor vi både tilbyder begynderundervisning, tekniktræning for mere erfarne skiløbere, samt guidede ture af forskellig længde ud i det fine løjpeområde.
-
For familier med børn 8 år+
Langrend for familier, Gålå uge 7
Langrend på den sjove, lærerige og nemme måde – med legekammerater til børnene, instruktion, guidede ture, godt selskab til de voksne og mad, der bliver serveret. Det er ferie for hele familien. Familier med børn i alle aldre er velkomne, men de fleste børneaktiviteter er målrettet børn fra 8 år og op.
-
For begyndere og øvede
Alpin for begyndere og øvede, Beitostølen uge 7 2025
Kom godt i gang med alpinski, eller bliv endnu bedre, end I allerede er. På denne ferie får I skiskole for børn og voksne, ophold med fuld pension på dejligt hotel og godt selskab af andre danske familier med børn, forældre og måske bedsteforældre. Turen går til Beitostølen i Norge, der byder på et meget familievenligt og smukt beliggende alpinområde. Børneskiskolen og de øvrige børneaktiviteter er målrettet selvhjulpne børn fra 6 år og op, mens yngre børn eventuelt kan deltage sammen med en voksen.
Med instruktører til rådighed, legekammerater til børnene og mad, der bliver serveret, er det eneste I skal fokusere på at slappe af og nyde tiden sammen, opleve og lære. Nemt, bekvemt og hyggeligt for både store og små.
Bliv inspireret
Videreuddannelse
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Videreuddannelse
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Videreuddannelse
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.